Hra: The Case of the Golden Idol

The Case of the Golden Idol je jedna z nejlepších her roku 2022. Hrál jsem to 7 hodin na Windows.

Tahle viktoriánská deduktivní adventura je tím nejlepším, co se vám může stát, jestli už se cítíte na hry příliš staří.

I když pixelovatá grafika a omezená barevná paleta obviňuje The Case of the Golden Idol z lajdáctví, ve skutečnosti jde o jednu z nejlepších her roku 2022. Hrál jsem to 7 hodin na Windows.

  • Postupně se stáváte svědkem dvanácti v čase zamrzlých okamžiků vražd, loupeží, explozí a rituálů, které musíte pochopit. Všechny jsou něčím propojené.
  • Je to detektivka. Nechodíte nikoho vyslýchat, vlastně se nehnete z místa činu. Celou dobu máte před sebou všechny důkazy, podezřelé a údaje. Postupným klikáním odhalujete, kdo je kdo, jaké mají motivace a proč (a jak) se pobíjejí.
  • První housle hraje schopnost dedukce, podobně jako v Return of the Obra Dinn anebo v libovolném dobrodružství Sherlocka Holmese.
  • Jedna kapitola obvykle nezabere více jak 35 minut.
  • Z 12 kapitol, které obstojí i samostatně, je nakonec jedna úchvatná příběhová skládačka. Je to veliká zábava, zvlášť, jestli máte rádi hlavolamy, křížovky, záhady a, samozřejmě, detektivní příběhy.
  • TCOTGI trochu připomíná klasické klikací adventury, ovšem není v ní kombinování předmětů pro otevření další cesty. Pracujete pouze s tím, co vidíte na obrazovce.
  • Dedukování osob a dějů je rychlejší a řekl bych, že i jednodušší než v Return of the Obra Dinn. Je to také jiný typ zábavy, protože každá kapitola přináší jiný příběh a zasazení.

Zatím je hra k dispozici jen na Steamu a GOGu, ale ovládání ji předurčuje ke konverzi na mobily / tablety / další platformy. Jestli nemáte PC / Steam, tak určitě vyhlížejte, až se TCOTGI dostane na vaší platformu.

  • Za hru jsou zodpovědní Andrejs a Ernests Klavinsové z Lotyšska. Takže tohle je zřejmě poprvé, co slyšíte o herní produkci Lotyšska.

V Retro Nation nás to bavilo natolik, že jsme o tom natočili podcast, ve kterém vám David Vávra a Jan Olejník řeknou mnohem víc důvodů, proč tuhle krásku pustit do počítače:

Autor: Luke

Pavel Dobrovský. Novinář. Fotograf. Cestovatel. A pár dalších nálepek. ABC, Level, Retro Nation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *