Hra: Mycosis

Mycosis je o roztržitosti vědců, akademických podrazech, pomstychtivosti geniálních mozků a o současném herním světě.

Chytré prolnutí akce a vědy, u kterého byste měli pár hodin zůstat.

Až se vás někdo zeptá, jaká česká hra vás v poslední době hodně bavila, řekněte, že Mycosis (Steam). A to ne kvůli tomu, že její hrdina vypadá jak nakreslený v Malování pro Windows. Na to si po pár hodinách zvyknete. Bude vás bavit, protože jde o vědecký thriller maskovaný za skákačku s plamenometem. A ta věda je tu podtržena dvakrát.

V NITRU MBU

Věděli jste třeba, jakou roli hraje světlo při fruktifikaci hub? Že houba Oudemansiella mucida vylučuje fungicid, který ničí konkurenty? Nebo, že kyselina pikrová je vysoce explozivní? Já taky ne. Ale dozvěděl jsem se to v Mikrobiologickém ústavu, kde se Mycosis odehrává. A kde pracuje Tomáš Větrovský, který za to všechno může. Když se jeho hru koncem minulého roku snažila média k něčemu přirovnat, padaly Half-Life nebo Portal (i když to teda byla značná zkratka), ale už se neskloňoval Tajemný hrad v Karpatech, k jehož absurdní komičnosti má nejen finále s doktorem Bezuchým dost blízko.

Tyhle texty píšu ve volném čase, nejčastěji v MHD. Nechcete mi k tomu koupit kafe?
www.buymeacoffee.com/dobro

NEZNÁ NUDU

Většinu těch asi pěti hodin jsem strávil pobíjením zmutovaných vědců (člověka napadne, jaké napětí to vytvořilo u kávovaru v MBU), skákáním přes jezírka radioaktivity, přepínáním páček a stavěním sudů na sebe. To všechno se musí, když zachraňujete svět před dopadem zneužité vědy. Nechyběly ani minihry s dronem nebo nákladním jeřábem a antigravitací a celkově mě bavil systém klávesnice pro chůzi a míření myší ve stylu Abuse. Vlastně toho je docela dost.

DOBRÁ VOLBA

Být to ve 3D FPS bylo by to zoufale málo, ale to 2D dává hádankám a situacím nezvyklou přehlednost a obrazový vtip, protože vidíte co vaše akce spouští ve vedlejších místnostech, které by jinak ve 3D nebyly vidět. Ústav je tady vylíčen jako nekonečné bludiště, které navazuje klidně i na kanalizaci. A kde jsou prachem zapadaná skladiště, ve kterých číhají netušená tajemství. Pro přežití jednoho vědce musí jiní umírat.

PRO VĚDU ZÁBAVNĚJŠÍ

Mycosis je o roztržitosti vědců, akademických podrazech, pomstychtivosti geniálních mozků a o současném herním světě, ve kterém si Mgr. Tomáš Větrovský, Ph.D, držitel Prémie Otty Wichterleho („zaměřuje se na ekologii mikroorganismů podílejících se na přeměně organické hmoty“), může udělat svou malou, svižnou, vtipnou a dobrou hru o tom, co ho baví. A s trochou štěstí to bude bavit i vás.

Autor: Luke

Pavel Dobrovský. Novinář. Fotograf. Cestovatel. A pár dalších nálepek. ABC, Level, Retro Nation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *