The Adventures of the Black Hawk

Takových blackhawků ale zase tolik není, to ne. A možná je to dobře, protože o to víc si příběh a finty užijete.

Dobrodružství Black Hawka jsou jako výlet do zatuchlé knihovny, ve které objevíte novou a nečekaně dobrou knihu.

Máme tady jeden zajímavý případ – The Adventures of the Black Hawk. Zavzpomínáte si v něm na devadesátkové point and click adventury a v případě, že jste ještě starší, tak si vzpomenete na film Černý tulipán s Alainem Delonem. Dostanete se tu totiž na pokraj Francouzské revoluce. A jestli nemáte na co vzpomínat, tak aspoň zjistíte, jak okouzlující byly 2D adventury, ve kterých šlo o důvtip, všímavost a sarkasmus. Protože tohle všechno je tu zabalené do vysoce detailního pixelového 2D provedení s nízkým rozlišením a s ovládacím stylem her od Lucasfilm Games. A jako třešnička je tu protipirátská ochrana s nutností dohledávat slova v manuálu.

Tyhle texty píšu ve volném čase, nejčastěji v MHD. Nechcete mi k tomu koupit kafe?
www.buymeacoffee.com/dobro

FRANCOUZSKÝ ZBOJNÍK

A že to chcete zkusit, to se ví, protože revoluční časy ve Francii 19. století jsou živnou půdou fikce, v tomhle případě doplněné i skvěle sepsanými dialogy a dokonce šermovačkami (!). Robin Hood by se divil, jak Black Hawk, vlastním jménem Jean Pierre de Saint-Cove, okrádá s vaší pomocí šlechtice, podráží policii a pomáhá nebohému francouzskému lidu proti utlačitelům. Je k tomu zapotřebí hodně slov v dialogových stromech, ale také hledání předmětů a jejich kombinování pro odemknutí obrazovky. Další bonus? Budete hrát i za Violettu, Jean Pierrovu vyhlédnutou. Kdo v dialozích nebo celkovém tahu na branku ucíí závan Karibiku z Monkey Island nebo grand dobrodružství z Indiana Jones and the Fate of Atlantis, ten nebude vedle.

CHYTRÉ, ALE…

Kolektivní láska ke starým časům dokáže být silná tak, že pixely přenáší. V tomhle případě tuhle práci dělá španělské studio Croqueta Asesina, ve kterém se ukrývá mezinárodní kolektiv spolupracujících autorů, protože klasické hry neznají hranic. A z toho vyplývá, že hádanky jsou pěkně nabroušené (někdy až moc). I když jsou ve finále logické, nejsou rozhodně připravené pro někoho, kdo vydrží u hraní tak 15-20 minut času a nechce hledat jehly v kupce sena. Je v tom i problém, protože některá řešení jsou odvislá od staromilných postupů (typicky na něco kouknout 3x, než se vám objeví požadovaná informace), na které jsem teda už s úlevou zapomněl.

KLIKÁME DÁL

Celé je to vítaný příspěvek k debatě o adventurách, které jsou podle mnohých mrtvé. No, nejsou. Jen za letošní březen jich dle Adventuregamers.com vyšlo 14, v únoru více jak dvacet. Jde o 2D i 3D hry, dokonce o vyslovené soubory hádanek. Takových blackhawků (odkaz na Steam) ale zase tolik není, to ne. A možná je to dobře, protože o to víc si příběh a finty užijete.

Autor: Luke

Pavel Dobrovský. Novinář. Fotograf. Cestovatel. A pár dalších nálepek. ABC, Level, Retro Nation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *