Sheepy: A Short Adventure

Projedete ji za chvíli, nepřestane vás bavit a odejdete s pocitem dobře stráveného času.

Milá skákačka na hodinu.

Co je lepšího než sebevražedná výbušná ovce? Plyšová ovce s double jumpem! Sheepy: A Short Adventure (je to zdarma na Steamu) ale nabízí mnohem víc. Předně přesně vystihuje jednoduchost a genialitu žánru, ve kterém (třeba s ovcí) skáčete po plošinkách bez zbytečně vysoko nastavené obtížnosti. A že je po čem skákat! Opuštěné haly a koridory záhadného podzemního institutu Belgin ukrývají chytře vymyšlené hopsací pasáže, které zdůrazňují výborné ovládání a syntézu svižné hratelnosti, grafiky a hudby. S délkou 45-60 minut je Sheepy tou nejlepší možnou jednohubkou pro vyplnění „hodiny, kterou každý den věnuješ sám sobě“. Projedete ji za chvíli, nepřestane vás bavit a odejdete s pocitem dobře stráveného času.

Tyhle texty píšu ve volném čase, nejčastěji v MHD. Nechcete mi k tomu koupit kafe?
www.buymeacoffee.com/dobro

HRA OD HUDEBNÍKA
Sheepy je druhou hrou chlapíka z Rakouska, který si nechává říkat MrSuicideSheep. Je to hlavně hudebník a mixtapista, který na svém youtubovém kanále (s 12+ miliony subs!) šíří EDM a synthwavové plochy a hudbu vydává pod labelem Seeking Blue. Je to tedy další z hudebních producentů nebo spíš „lidí od muziky“, kterým se povedlo sáhnout na hry a uspět (dalším nedávným příkladem je Johnny Galvatron a fantastická glam rockovka The Artful Escape, o které jsem psal tady).

MrSuicideSheep jako kluk rád hrál legendární sérii Worms a mezi tunami zbraní si oblíbil sebevražednou ovci. Ta vyběhla na bitevní pole, zabečela a explodovala. Na počest nešťastného hospodářského zvířete pak ukryl svůj umělecký život pod ovčí přezdívku. Sheepy: A Short Adventure se tak dá brát jako rehabilitace života ikonické ubečené zbraně.

Ještě jednou: Je to zdarma na Steamu.

Autor: Luke

Pavel Dobrovský. Novinář. Fotograf. Cestovatel. A pár dalších nálepek. ABC, Level, Retro Nation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *