Hra: Moonring

Dene Carter se podepsal třeba pod Dungeon Keeper nebo Fable a nyní RPG z pytle Rogue a Ultimy.

Nečekaná RPG jednohubka v duchu retro moderny od chlapíka, který má problém s bohy.

Nejen Baldur’s Gate 3 živ je člověk. A tak dnes nadšeně pronikám se svým bojovým mágem do dungeonů a měst Moonring, což je RPG z trochu jiného oddílu. Přiznaně se inspiruje začátky série Ultima a těch čtyřicet let, které nás od nich dělí, je cítit. Ale pozor, zatuchlinou nezapáchá, naopak si bere jen výtvarné zpracování a ovládání. Přidává k nim moderní roguelike přístup a solidní hloubku světa, kterému vládne pět bohů. Jakému se zalíbíte, ten vás bude podporovat svými super kouzly. Dokonce i v bitvě na moři.

ZNOVU A LÉPE

Když ale umřete, tak šup na začátek dungeonu a znovu. To je to rogueování. Naštěstí je to svižné, zábavné a hezké na pohled, dokonce tu jsou dynamická světla!. Jestli jste nikdy nehráli roguevěci (nebo vás, bohové vás opatrujte, baví), tak tohle nesmíte minout.

VETERÁN SE BAVÍ

Že prý to udělal z nostalgie a pro zábavu, říká autor Dene Carter. Patří k veteránům, hry dělal na ZX Spectrum a podepsal se třeba pod Dungeon Keeper nebo Fable. O těch jste asi slyšeli. Tak si zkuste takhle dát i Moonring, protože ta profesionalita je cítit hned od začátku a navíc je to zdarma. Inu, srdcař.

Stáhnout si to můžete tady.

Autor: Luke

Pavel Dobrovský. Novinář. Fotograf. Cestovatel. A pár dalších nálepek. ABC, Level, Retro Nation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *