Hra: Teenage Blob

Teenage Blob je něco, co by mělo vycházet častěji, abych o tom nemusel psát jako o něčem speciálním.

Protože dát dohromady interakci a hudební album by mělo být v současném světě něco normálního. Půl hry a půl hudby. Jednoduché! Jednak to vyjde levněji než nabušený videoklip, pak se to lépe šíří, a taky to má potenciál virality, což nesouvisí s covidem, ale umí se to šířit taky hezky. Interaktivní deska dneska je holt punk.

Pakliže to není art, ale to dělá Björk a to se nepočítá.

Kapela The Superweaks jsou američtí punkáči (v mezích umírněné normy), kteří s vývojářským Team Lazerbeam vydali několika minutovou hru Teenag Blob, ve kterém je každá úroveň doprovázena jednou ze šesti písniček. Obraz nějak zvlášť nesedí na rytmus, prostě hrajete variaci na 2D Tony Hawka nebo Paper Boye nebo na „jak jsem tehdá šel do Belmonda vožralej a pokusil se promlátit k pódiu a sice jsem dostal do držky, ale stejně vás mám rád, kluci moji.“ Výtvarná stylizace je konzistentně zrůdná, ale má své světlé a vtipné momenty a hudba, no, je asi tak punková, jak si ji představují lidé, co pod punkem vidí Green Day a Arvrvrrvrvrvril Lavigne.

Proč se mi to líbí? Tak jednak k hernímu pobavení nepotřebuju jen dvaceti hodinové polygonové eposy, což neznamená, že bych třeba u Fallen Order netrávil dlouhé večery. A pak věřím, že ty hry jdou prostě dál a s každým krokem nachází nové možnosti. Chápejte, obvykle hudba vzniká pro hru. Tady hra vzniká pro hudbu. Není to úplně dokonalé, ale je to příjemný krok směrem k zajímavým vyjádřením nějaké umělecké myšlenky.

Autor: Luke

Pavel Dobrovský. Novinář. Fotograf. Cestovatel. A pár dalších nálepek. ABC, Level, Retro Nation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *