Hra: Oxenfree (odškrtávání)

Akta X profiltrovaná ukecaným teenage thrillerem a důkaz, že kvalitní herní zážitek se dá utáhnout jen na konverzacích a bez akce.

Tak tohle je další z her, které si odškrtávám zpětně. Vyšla roku 2016. Parta puberťáků si udělá výlet na malý ostrov za účelem alkoholu, sexu a drog. Něco stihnou, něco ne, každopádně se jim podaří odeslat celý ostrov do časoprostorové poruchy. Tak nějak to souvisí s opuštěnou vojenskou základnou, experimenty a stíny minulosti.

Pochodujete pustými lokacemi, sem tam otevřete dveře anebo na něco kliknete, na kapesním rádiu ladíte záhadné frekvence a dozvídáte se víc, než byste chtěli. A měli. Postupně parťáky ztrácíte a zase nalézáte, akorát to už tak nějak nejsou oni a možná, že ani nejsou vůbec. Teenage Akta X jako vystřižená ze žurnálu. Při sledování událostí necítíte strach. Není to horor. Cítíte nepříjemný neklid.

Aby to celé fungovalo, leží hratelnost v poslouchání dynamických konverzací. Představte si, že někdo hraje hry kvůli dobře napsaným konverzacím. Pro toho je Oxenfree absolutní nirvánou. Když nad anomáliemi nežasnou, tak (trefně napsané) postavy neustále melou a je dobré na to reagovat, protože podle odpovědí se odvíjí osudy všech. Takže, Oxenfree je výborně napsanou konverzační záležitostí, stylovým teenage thrillerem a čtenářským zážitkem pro všechny, kdo se nebojí vylodit na záhadném ostrově.

Autor: Luke

Pavel Dobrovský. Novinář. Fotograf. Cestovatel. A pár dalších nálepek. ABC, Level, Retro Nation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *