Hra: Doom 2 RPG

Jestli jste dlouho nehráli Doom, tak tohle vám udělá radost, i když je to staré.

Před nějakými 18 lety vyšla Doom RPG, před lety 14 pak Doom 2 RPG. Je to jako Doom (1993) – střílíte démony různými zbraněmi, sbíráte přístupové karty a lékárny. Akorát, že vůbec. Vůbec to není jako Doom. Akce je na tahy, vyberete si jednoho ze tří hrdinů, pod nohy se vám pletou další hrdinové, sbíráte a používáte předměty a vypráví se tu příběh skrz logy v počítačích. System Shock mává na Doom mává na Eye of the Beholder.

Ale proč jste to (zřejmě) nehráli? Není to proto, že by to byly pitomé hry. On to jen John Carmack, původní programátor Doom, celé napsal pro mobily. Protože, proč ne. První vyšla v době, kdy ještě nikdo neměl chytrý telefon (roku 2005 jste opravdu neměli iPhone ani Android) a druhá na dnešních telefonech už nefunguje.

Ještě, že si to můžete zahrát na PC. Tu dvojku. Protože kakodémon a programátoři, kteří neví co s volným časem, nikdy nespí. Vzali původní data, rozkódovali je a přepracovali dotykové ovládání do pohybu myši. Stačí spustit. Což jsem udělal a ponořil se do překvapivě propracovaného krokovacího dungeonu. Baví! A je to skvělá připomínka toho, že i ze střílení démonů udělá tahový souboj vyspělou komplexní zábavu. Takže si to celé můžete stáhnout tady.

Užijte si to. Jako já.

Autor: Luke

Pavel Dobrovský. Novinář. Fotograf. Cestovatel. A pár dalších nálepek. ABC, Level, Retro Nation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *